Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
agrokomplex_color_sm

Agrokomplex bude zrejme v septembri, ale len vo vonkajších priestoroch

Zdroj: TASR

Poľnohospodárska a potravinárska výstava Agrokomplex  sa tento rok bude pravdepodobne konať začiatkom septembra, ale iba vo vonkajších priestoroch. Informovalo o tom Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v stredu po stretnutí jeho nového vedenia so zástupcami príspevkovej Agentúry pre rozvoj vidieka (ARVI).

Na pôde Agroinštitútu v Nitre generálna tajomníčka služobného úradu agrorezortu Vladimíra Fabriciusová so svojim tímom zhodnotila prácu a doterajšie výsledky ôsmich regionálnych antén, ktoré pôsobia v jednotlivých krajoch Slovenska, s ich prácou je spokojná.

Ako však dodal rezort, veľkú diskusiu počas stretnutia vyvolala aj aktuálna téma potravinovej sebestačnosti.

„Slovenské jedálne v školách a na inštitúciách by mohli fungovať na slovenských produktoch. Deti by mali jesť jahňacinu, kvalitné mliečne produkty, zeleninu a ovocie dopestované na našom území,“ myslí si tajomníčka.

S touto problematikou podľa agrorezortu súvisí aj výchova spotrebiteľa, a tá by sa mala začať už na školách. Úlohou MPRV SR je komunikovať a spropagovať slovenské výrobky, dodáva rezort. „Pomôcť tomu môže aj interaktívna mapa našich producentov, na ktorej sa intenzívne pracuje a kampane v spolupráci s ministerstvom,“ vysvetlil rezort.