Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
D2SktkpTURBXy85M2YyYjIxYTQzZGE2ZmZkMDBmNjI3YzM0MjZlYzk2OC5qcGeRlQLNB9AAwsM

Ako pomôcť ľuďom po ničivom zemetrasení?


  Pre informáciu: ako v DARUJME.sk aktuálne pomáhame v súvislosti so zemetrasením:

šírime informácie o dôveryhodných zbierkach: https://darujme.sk/blog/ako-pomoct-ludom-po-nicivom-zemetraseni/

6 organizácií, ktoré získavajú dary cez DARUJME.sk, zatiaľ dostalo 272 220€ od 4755 darcov. Dary sú výrazne vyššie ako inokedy – priemerný dar je 55€, prišlo veľmi veľa darov nad 100€;

Ako pomôcť ľuďom po ničivom zemetrasení?

Publikované 07. februára v FundraisingnovinkyTlačová správa - Lenka Rišková

Turecko a Sýriu zasiahlo 6.2. niekoľko ničivých zemetrasení. O život prišli tisícky ľudí, tisícky sú zranení a škody sú obrovské. K medzinárodnej pomoci sa pridali aj slovenské organizácie, ktoré v tejto oblasti dlhodobo pôsobia.

Zatiaľ ste darovali cez organizácie v DARUJME.sk sumu 272 335€ (stav k 10.2. 15:00). Ďakujeme všetkým darcom, ktorým nie je ľahostajná situácia ľudí v núdzi po zemetrasení v Sýrii a Turecku.

Ak môžete, pridajte sa a pomôžte s nimi.

Darovať môžete cez:

Človek v ohrození – https://clovekvohrozeni.sk/zemetrasenie-turecko-a-syria/
„Situácia na mieste je kritická, záchranné akcie komplikuje intenzívny dážď a sneženie, očakávajú sa tisícky mŕtvych. Na mieste sú naši kolegovia a kolegyne zo sesterskej organizácie Člověk v tísni, vďaka ktorým budeme schopní okamžite pomáhať. Potrebná bude základná humanitárna pomoc, ako napríklad stany, deky, teplé oblečenie a strava.“ opisuje Andrea Najvirtová, riaditeľka neziskovej organizácie Človek v ohrození

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi – https://acn-slovensko.darujme.sk/zemetrasenie-syria-turecko/

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi v Sýrii pomáha už roky. V Sýrii má vybudovanú širokú sieť projektových partnerov. Hneď ráno po zemetrasení ľudia z ACN do Sýrie vycestovali, momentálne mapujú situáciu a v krátkom čase oznámia, aké konkrétne projekty a akou sumou podporia.

Slovenská katolícka charita – https://charita.darujme.sk/775/

Slovenská katolícka charita vyzýva k solidarite. Bohužiaľ, táto tragédia zasiahla aj komunity vysídlencov v Sýrii. Tí už viac ako desaťročie žijú vo vojne. Organizácia v krajine pomáha od roku 2017.

Nadácia Integra – https://integra.darujme.sk/zemetrasenievsyriiaturecku/

Zatiaľ čo záchranári pretekajú o záchranu preživších uväznených v troskách, vystavenie drsným zimným podmienkam ohrozuje ďalšie tisíce ľudí. Pridajte sa, pomáhajme spolu.

Slovenský Červený kríž – https://redcross.darujme.sk/zemetrasenie-v-turecku-a-syrii/

Tímy Tureckého Červeného polmesiaca a Sýrskeho Červeného polmesiaca okamžite podali pomocnú ruku zasiahnutému obyvateľstvu – poskytujú zdravotnú pomoc, psychosociálnu podporu, distribuujú stany, prikrývky a ďalšiu potrebnú materiálnu pomoc. Pomôcť zmierniť utrpenie ľudí v zasiahnutých oblastiach môžete aj vy – prispejte prostredníctvom Slovenského Červeného kríža – vyzbierané prostriedky zašle na účet Medzinárodnej federácie Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

Savio – https://savio.darujme.sk/syria/

Saleziáni don Bosca v Sýrii sa obrátili na Savio s prosbou o finančnú pomoc. Výdavky spojené so starostlivosťou o prichádzajúcich ľudí budú narastať, keďže ich snaha je pomôcť čo najvyššiemu počtu ľudí a rodín.

UNICEF – https://www.unicef.sk/zemetrasenie/

UNICEF pôsobí v týchto regiónoch a spolu s partnermi je pripravení pomôcť deťom a ich rodinám. V tejto chvíli UNICEF zisťuje škody na vodnej infraštruktúre a budovách, zameriava sa na zabezpečenie pitnej vody a výživy, dočasného ubytovania a pomoc deťom.

Magna – https://donate.magna.org/zemetrasenie-v-syrii-a-turecku/

Tisíce ľudí v Sýrii a Turecku prišli o život alebo sú zranení. MAGNA na miesta posiela prvú pomoc v podobe zdravotníckych sád a liekov. Liečia a zachraňujú životy vďaka Vám.

 Ak môžete, pridajte sa a pomôžte s nimi.

Chcete pomôcť ešte viac?

Okrem zaslania finančných darov priamo cez tieto stránky či ich zdieľaním môže ktokoľvek – jednotlivec, škola, obec, firma  –  pomôcť aj vytvorením darcovskej výzvy. Ako na to sa dozviete tu.  Ozvite sa nám na info@darujme.sk, radi vám s vytvorením darcovskej výzvy pomôžeme.

 Ak organizujete pomoc pre ľudí po zemetrasení v Turecku a Sýrii, ozvite sa nám na info@darujme.sk.

Zuzana Behríková

Manažérka pre DARUJME.sk

 +421 918 433 758

 Centrum pre filantropiu n.o.