Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
idem na strednú

Banskobystrický samosprávny kraj pripravil vôbec prvú burzu stredných škôl, bude v online priestore

 

     Banskobystrický samosprávny kraj bude na YouTube kanáli Idem na strednú [https://bit.ly/strednaskola] hostiť od stredy 9. februára historicky prvú Burzu stredných škôl v jeho réžii.

Počas dvoch týždňov sa tu postupne predstaví viac ako 80 škôl formou video-vizitky i živého video-rozhovoru so záujemcami o štúdium. Projekt je výnimočný svojou formou a rozsahom nielen v kraji, ale na celom Slovensku.

Burza bude prebiehať v pracovných dňoch od stredy 9. februára do piatku 18. februára vždy v čase od 15:30 do 18:00.

„Už v mladom veku musia naše deti urobiť rozhodnutie, ktoré má obrovský dopad na ich ďalší život a smerovanie. Je dôležité, aby sa rozhodli múdro a na základe čo najväčšieho množstva informácií. Preto ma veľmi teší, že aj my ako kraj môžeme k takémuto múdremu rozhodnutiu prispieť, napríklad v podobe Burzy stredných škôl či nového webuhttps://idemnastrednu.sk, ktoré im poskytnú ucelený prehľad o možnostiach štúdia i budúcich pracovných príležitostiach v našom kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter.

Samotná Burza dá priestor viac ako 80 stredným školám, rozdeleným do jednotlivých dní podľa okresov. Ako prvé sa už v stredu 9. februára odprezentujú stredné školy z okresu Zvolen, Burzu stredných škôl uzatvoria v piatok 18. februára stredné školy z okresov Veľký Krtíš, Poltár, Krupina a Detva.

Na každý deň je naplánovaných priemerne desať škôl, ktoré sa predstavia nielen video-vizitkou, ale záujemcovia budú mať možnosť spojiť sa s ich zástupcami aj prostredníctvom živého video-rozhovoru. Presný rozpis bude zverejnený na webe idemnastrednu.sk aj na Facebookuidem na strednu

„Premýšľali sme, ako Burzu stredných škôl pripraviť aj v čase pandémie a tak, aby neboli deti či ich rodičia ukrátení o možnosť pýtať sa na všetko, čo ich zaujíma. Zástupcovia zapojených škôl budú k dispozícii počas konkrétneho dňa od 15:30 do 18:00 a spojiť sa s nimi bude možné prostredníctvom platforiem Zoom, Teams alebo Google Meet. Link na pripojenie na konkrétnu školu bude zverejnený priamo pod videom,“ vysvetľuje Andrea Škultétyová, vedúca Oddelenia regionálnych centier kariéry Úradu BBSK.

Podľa jej slov ide o projekt, aký doposiaľ nielen v kraji, ale ani na Slovensku nemá obdobu. „Zatiaľ sa nikto nepokúsil pripraviť takúto burzu, a s takým veľkým počtom zapojených škôl, v online priestore. Veríme, že všetky spojenia prebehnú bez technických komplikácií, pre prípad potreby však budeme s kolegami počas vysielania k dispozícii priamo na online chate na YouTube kanáli Idem na strednú a pomôžeme s riešením prípadných problémov či so zodpovedaním doplňujúcich otázok,“ doplnila.

Viac informácií nájdete tuhttps://bit.ly/3J488JV

#BBSK#DobryKraj#idemnastrednu