Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
tit

Máte viac ako 50 rokov? Aj po 50-tke sa dá robiť práca, ktorá vás bude baviť.

Vek môže naozaj zohrávať dôležitú rolu pri prijímaní nových ľudí do zamestnania a preto sa treba na to pripraviť. Chcete rozbehnúť novú prácu ktorá vás baví, len neviete nájsť odvahu?

Ľudia po 50-tke toho vedia veľmi veľa. A to nielen v oblasti v ktorej doteraz pracovali, či pracujú. Mnohí majú výborné vedomosti a zručnosti v oblastiach, ktoré boli doteraz skôr ich záľubou, napr. remeslá, záhrada, pečenie a veľa ďalších vecí.


Niektorí sú nezamestnaní, alebo chodia do práce z povinnosti, a mohli by sa živiť vecami, ktoré nielen dobre ovládajú, ale ich aj bavia.  Okrem sebarealizácie je to napokon aj cesta k zlepšeniu rodinného rozpočtu.  Ľudia po 50-tke majú skutočne veľa skúseností a iných konkurenčných výhod. Postupne aj zamestnávatelia začínajú znovu objavovať čaro skúseností a stability zamestnancov 50+.


Chceme spolu s vami a pre vás vytvoriť v našom regióne priestor pre lepšie zamestnanie sa ľudí po 50-tke (50+). Máme podporený projekt s názvom Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni. Bude sa realizovať v Banskobystrickom kraji, konkrétne na území Partnerstiev Hontiansko – Dobronivskom, Hontiansko – Novohradskom a Malohontu. Jedná sa o územie okresov Zvolen, Krupina, Veľký Krtíš a Rimavská Sobota. Projekt sme pripravili s ľuďmi ktorých poznáte z regiónu a tiež so skúsenými odborníkmi, z ktorých asi 90% je tiež vo veku 50+. 


Chceme sa spolu s vami pozrieť na čo najviac možností zaujímavej práce pre 50+ v našom regióne. Oslovíme zamestnávateľov, zistíme kde je zaujímavý priestor na podnikanie - za čo by ľudia v regióne boli ochotní platiť a čo im chýba. Budeme hľadať aj možnosti na spustenie rodinných firiem. 

Niekedy si málo veríme, že sa na svoju novú prácu hodíme a zvládneme ju. Pre tých tu budú skúsení psychológovia, ktorí pomôžu objaviť naše silné stránky.  Niekedy sa bojíme ísť do nový vecí, lebo o tom ešte stále málo vieme. Preto sa pozrieme na to, aké vzdelávanie pre vaše plány potrebujete.  Prinesieme aj pár nápadov zo zahraničia. 

Ak má vzniknúť dobrá stratégia zamestnávania 50+ v našom regióne, musíme ju robiť spolu. 

 


Projekt Zamestnávanie 50+ na regionálnej úrovni realizuje Centrum vzdelávania neziskových organizácií (CVNO), so sídlom v Banskej Bystrici. Partnerom projektu je Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku (VIPA SK).


Priložené fotografie