Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
ovce_pasuce_def

Ministerstvo životného prostredia likviduje život na vidieku!!!     Ministerstvo životného prostredia likviduje život na vidieku!!!

 

Banská Bystrica, 28. októbra 2020 – Zástupcovia Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku (ZCHOK) sú pohoršení z vyjadrení a postupov ministra životného prostredia SR (MŽP SR) Jána Budaja, vo vzťahu k lovu vlka dravého. MŽP SR využíva pri tejto téme len výrazný mediálny priestor, reálne kroky pre zlepšenie životného prostredia na Slovensku, oproti chovateľom oviec, sme však doteraz nezaznamenali. Minister Budaj tému lovu vlka dravého z nášho pohľadu zneužíva  pre politický kapitál a populistické aktivity, spochybňuje pri tom odborné argumenty a skutočné autority.  Chovateľov mrzí skutočnosť, že sa na ochranu zvierat pozerá rozdielne, pokiaľ ide o život vlka a život ovce, ktorá sa o krajinu navyše stará a živí ju.  


Chovatelia oviec roky vnímajú dianie okolo lovu vlka ako mimoriadne citlivú vec. Aktuálne dianie v tomto roku však vyústilo do neakceptovateľnej situácie pre chovateľov oviec, na ktorých sa poukazuje ako na spoluvinníkov, ktorí spôsobujú lov vlka. Túto skutočnosť vnímame ako zahmlievanie nečinnosti envirorezortu pre vytvorenie systematických opatrení. Ovčiari túto záležitosť každoročne znášajú, tohtoročne divadlo pána Budaja však prekračuje dávku trpezlivosti poctivých chovateľov zvierat, ktoré spomedzi všetkých hospodárskych zvierat najviac prispievajú k blahu životného prostredia a zdraviu krajiny.  

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
29. 10. 2020  28-10-2020-ZCHOK-TS-MŽP_vlk_budaj_reakcia_def179 kB [pdf]

Priložené fotografie