Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
0_vipa spravy

Národné lesnícke centrum povedie Peter Balogh

Národné lesnícke centrum (NLC)  povedie od 7. apríla  Peter Balogh. Do funkcie ho vymenoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR  Ján Mičovský  (OĽaNO). Nahradí tak doterajšieho generálneho riaditeľa NLC Ľuboša Halvoňa. Informoval o tom Vladimír Machalík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Peter Balogh  vyštudoval Lesnícku fakultu Technickej univerzity vo Zvolene, odbor lesníctvo a doktorát získal na odbore hospodárskej úpravy lesov. Pôsobil vo Vojenských lesoch a majetkoch SR, štátny podnik. Na NLC pôsobil od roku 2006 vo viacerých pozíciách. Ako vedecko-výskumný pracovník v odbore lesníckej stratégie, politiky a ekonomiky aj ako asistent generálneho riaditeľa NLC. Do funkcie generálneho riaditeľa NLC prechádza z pozície námestníka riaditeľa Ústavu lesníckeho poradenstva a vzdelávania NLC.

Národné lesnícke centrum  je štátom zriadená vedecko-výskumno-vzdelávacia príspevková organizácia Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Sídli vo Zvolene. NLC tvoria štyri ústavy – Lesnícky výskumný ústav, Ústav lesníckeho poradenstva a vzdelávania, Ústav lesných zdrojov a informatiky a Ústav pre hospodársku úpravu lesov.

Autor článku: TASR