Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk

POZOR!! TÝŽDEŇ OTVORENÉHO VLÁDNUTIA 2020: AKTUÁLNE INFORMÁCIE


    Vážené priateľky, vážení priatelia a priaznivci otvoreného vládnutia,

 veľmi nás to mrzí, ale v súlade s aktuálnymi platnými opatreniami Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislave zo dňa 12. septembra 2020 s platnosťou od 14. septembra 2020, ako aj s ohľadom na bezpečnosť a zdravie všetkých zúčastnených sme sa rozhodli konferenciu Týždeň otvoreného vládnutia 2020 zorganizovaťv zhustenej online forme.

 ČO TO PRE VÁS ZNAMENÁ?

Znamená to, že sme trojdňový program zhustili do jedného dňa. Voštvrtok, 24. september 2020na Vás čaká a créme de la créme pôvodného programu, ktorý sme pre Vás vybrali. V tento deň pre Vás budeme streamovať tie najsilnejšie diskusie, ktoré ste mali zažiť naživo v Starej tržnici. S využitím moderných technológií budete môcť byť aktívne účastné a účastní diskusií, skoro ako keby ste v tržnici aj boli. Ak Vás zaujíma, ako vyzerá partnerstvo občianskej spoločnosti a verejnej správy, či ste sa chceli dozvedieť viac o boji proti korupcii v právnom štáte, či horúcu tému prístupu k volebnému právu, potešíme Vás. V rukáve máme pripravené aj ďalšie esá, ktoré zverejníme neskôr.

 O tom, čo na Vás vo štvrtok, 24. septembra presne čaká, sa v najbližších dňoch dozviete na našej webstránke: https://www.minv.sk/?_ogp_ogpweek2020, a na našej facebookovej udalosti: https://www.facebook.com/events/739206486867514/. Pri každej diskusii bude zároveň odkaz na link, na ktorom budete môcť diskusiu sledovať.

 Hoci sa osobne neuvidíme, čo nás veľmi mrzí, môžete si to najlepšie z Týždňa otvoreného vládnutia 2020 pozrieť v pohodlí Vašich domovov či v práci (J). Poteší nás, ak o možnosti sledovať diskusie z Týždňa otvoreného vládnutia 2020 poinformujete Vaše kolegyne, Vašich kolegov či známych, ktoré a ktorí by sa pôvodne podujatia nemohli zúčastniť.

 ČO S OSTATNÝM PROGRAMOM, NA KTORÝ STE SA TEŠILI?

Nebojte sa, neprídete ani o ostatný program, na ktorý ste sa tešili a prihlásili. Už teraz usilovne pracujeme na tom, aby sme Vám ho v priebehu jesene a zimy sprostredkovali bezpečne tak, aby ste si ho poriadne užili.

 Ďakujeme, že ste s nami, a že nám ostávate verní a verné. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte obrátiť na Luciu Lacika (lucia.lacika@minv.sk).

 S pozdravom,

Organizačný tím Úradu splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti

 Nas workshop , ktorý mal byt v piatok  25.9.2020 bude do konca roka vonline forme 

Dobré príklady z praxe

VIDIECKA MLÁDEŽ V REGIÓNE(11:00 - 12:30)Mládež často hodnotí svoje okolie kriticky. Na druhej strane ťažšie formuluje svoje spoločenské požiadavky, či nachádza spôsoby, ako sa zapojiť do rozhodovacích procesov. Pomocnú ruku môžu podať samosprávy, prostredníctvom pracovníka s mládežou, ktorý v spolupráci s mimovládnymi organizáciami dokáže aktivovať jej potenciál. Príspevok je venovaný nielen projektu Vidiecka mládež v regióne.

PREZENTUJÚCI:

1. Mária Behanovská (predsedníčka OZ Vidiecky parlament na Slovensku )

2. Monika Slaninová (junior expertka projektu)

 

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
16. 09. 2020  Týždeň otvoreného vládnutia 2020_pozvánka371 kB [pdf]