Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
P1200970

Predsedníctvo zasadalo 22. septembra 2016 v Branove okres Nové Zámky

Predsedníčka prijala pozvanie pána Stanislava Becíka do  Gazdovského dvora v Branove  oker  Nové Zámky, kde sme rokovali o plnení úloh a zabezpečovaní aktuálnych aktivít do konca roka 2016.

Najbližšie organizujme  4. konferenciu   „ Cesta mladých k Vidieckemu mládežníckemu parlamentu“, ktorú organizujeme v spolupráci s VUC Trenčín 4. októbra  2016 v Trenčíne .

14. októbra 2016 Konferenciu s vyhlásením výsledkov  súťaže Vidiecka žena roka - Líderka

Pán S. Becík nám predstavil  svoju  farmu, ktorá  predstavuje spôsob pestovania rastlín a chovu zvierat priaznivý voči životnému prostrediu, ktorého cieľom je trvalo udržateľný rozvoj.

Sami sme sa  presvedčili , že  zvieratá sú chované v nadštandardných podmienkach, majú možnosť voľného výbehu  a dostatok priestoru.

Citujeme slová pána Becíka

„Všade tam, kde rastie tráva a strom, je práca. Tam všade sa ponúka práca pre ľudí na vidieku so sekerou, lopatou, motykou, vidlami a s pocitom, že život má zmysel. Urobme pre to niečo, aby sme zvýšili domácu produkciu, vytvorili nové pracovné príležitosti, vyprodukovali viac domácich zdravých potravín, efektívnejšie využili krajinu, ktorá nám ponúka všetky možnosti a so zdravšou populáciou zamestnaných, sebavedomých a hrdých ľudí na svoju prácu a svoju produkciu, nakoniec menej investovali do zdravotníctva. Nikto nepochybuje o tom, že pôdohospodárstvo a zdravá výživa národa so zdravotníctvom sú ako spojené nádoby. Keď z jedného uberieš, do druhého musíš dvojnásobne pridať.“

Veľmi si vážime toto pozvanie, odchádzame s poďakovaním a  prianím, aby takýchto  fariem bolo na Slovensku čo najviac. Treba nám ešte prejsť cestu  uvedomovania si, čo je pre nás priorita.

Či kupovať lacné výrobky v reťazcoch alebo podporovať svoje zdravie, slovenskú  ekonomiku .


 

Priložené fotografie