Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
vipa spravy

Premiér Matovič sa zúčastnil krízového štábu agrorezortu

Pravidelného rokovaniakrízového štábu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR(MPRV SR) sa dnes v doobedňajších hodinách zúčastnil aj predseda Vlády Slovenskej republiky Igor Matovič. Experti agrorezortu so zástupcami poľnohospodárov, spracovateľov potravín a slovenských i zahraničných obchodníkov na ňom rokovali o aktuálnom vývoji v agrosektore na Slovensku i v zahraničí. 

„Dnes na krízovom štábe ministerstva pôdohospodárstva obchodníci potvrdili dostatočné zásoby potravín na skladoch na Slovensku. Čo je tiež pozitívne pre boj s pandémiou, znížila sa aj frekvencia nakupovania obyvateľmi. Ľudia si nakupujú viac počas jednej návštevy obchodu,“ povedal Igor Matovič, predseda Vlády SR po rokovaní krízového štábu.

„Obchodníci nám potvrdili, že Slováci sa zároveň predzásobili potravinami. Napríklad ryže nakúpili Slováci za prvý štvrťrok toľko, ako za 10 mesiacov roku minulého. Menej však obyvatelia nakupujú vysokofrekvenčný sortiment ako je pečivo, cukrovinky, či kvety. Pokles veľkonočného sortimentu je medziročne až okolo úrovne 50 percent,“ ozrejmil Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Po výraznom náraste nákupu potravín v marci sa situácia v obchodoch stabilizovala.Distribúcia potravín už prebieha plánované a distribučné sklady obchodníkov s potravinami sú dostatočne zásobené nielen čerstvými, ale aj trvanlivými potravinami.


Autor: Vladimír Machalík - riaditeľ odboru komunikácie a marketingu MPRV