Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
PICT0216 (2)

Tlačová správa Vandrovalo vajce 2021

    Tlačová správa, 8. marec 2021, Martin

 

Vandrovalo vajce

 Maľované, drôtované, vyškrabávané, voskované či olepované – viac ako dvesto kraslíc bude od 8. marca 2021 zdobiť priestory Slovenského národného múzea v Martine. V spolupráci s vyhlasovateľom súťaže Vandrovalo vajce – Vidieckym parlamentom na Slovensku pripravilo martinské múzeum už 11. ročník tejto putovnej výstavy.

 Hoci je múzeum z dôvodu protipandemických opatrení pre verejnosť zatvorené, o výstavu návštevníci ani obdivovatelia tradičných výrob neprídu. Presunie sa do online priestoru. Návštevníci budú rovnako dôležití ako „naživo“, pretože práve ich voľba rozhodne o najkrajších krasliciach. Víťazky či víťazov vyberú internetovým hlasovaním na facebookovej stránke múzea.

 Súťaž je rozdelená do piatich kategórií podľa techniky zdobenia. Hlasovanie vyberie najkrajšie maľované, drôtované, vyškrabávané, voskované a batikované či olepované veľkonočné vajíčka. Na prehliadke majú najväčšie zastúpenie slepačie vajcia, ale výnimkou nie sú ani husacie, pštrosie či perníkové. Tento rok sa zapojilo do jedenástej výzvy občianskeho združenia Vidiecky parlament na Slovensku viac ako 30 autoriek a autorov.

 O tom, kto ju získa cenu Vandrovalo vajce, môžu hlasujúci rozhodnúť do 5. apríla 2021. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční podľa aktuálnej situácie po Veľkej noci.

kontakt pre bližšie informácie:

Mgr. Milena Kiripolská
e-mail: milena.kiripolska@snm.sk

tel.: +421 908 678 035

 


 

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
08. 03. 2021  TS_Vandrovalo vajce 2021197 kB [pdf]