Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk

Zálohujme! - výzva na skoré zavedenie zálohovania nápojových PET fliaš a plechoviek

Dobrý deň všetkým podporovateľom  výzvy "Zálohujme!",


chcel by som vám všetkým ešte raz poďakovať za podporu tejto výzvy  na skoré zavedenie zálohovania nápojových PET fliaš a plechoviek. Som rád, že sa nám všetkým podarilo spojiť a podporiť dobrú vec. Včera sme výzvu zaslali ministrovi životného prostredia p. L. Sólymosovi a aj premiérovi p. Pellegrinimu - aj e-mailom a aj formou listu - poštou. Zároveň sme rozposlali tlačovú správu médiám. Všetko (výzva, listy, tlač. správa) si môžete pozrieť na našej stránke www.cepta.sk, konkrétne na:


http://www.cepta.sk/index.php/sk/odpady-a-bioodpady/81-informacie-o-projekte/654-zalohujme-vyzyva-na-skore-zavedenie-zalohovania-napojovych-pet-flias-a-plechoviek


Finálnu výzvu pripájam aj v prílohe tohoto mailu.


Volal mi už aj p. Ferenčák (hovorca MŽP), ktorý mi poďakoval za túto aktivitu, minister ju víta a osobne nám všetkým poďakuje v piatok

5.4.2019 okolo 9:30 pred kamerami na tlačovej konferencii. P. Ferenčák ma ubezpečil, že pripravované zálohovanie JNO je už takmer istá vec, malo by sa to už konečne podariť - v časovom harmonograme, aký je naplánovaný - zákon bude schválený koncom roka, účinný od 1.1.2020 a zálohovanie sa zavádza od r. 2022 (2 roky potrebujú obchodníci a nápojári na prípravu systému). Sú na MŽP veľmi radi, že okrem odporcov zálohovania majú aj takýto podporný signál s tak širokou členskou základňou.


Verím, čím ďalej, tým viac, že zálohovanie JNO bude už konečne realitou aj na Slovensku (budeme prví v Strednej Európe) a nebudeme už musieť donekonečna zbierať po neporiadnych ľuďoch nápojové plechovky a PET fľaše z našej prírody.


S pozdravom

Miloš Veverka, o. z. CEPTA

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
04. 04. 2019  PodporaDRS-SK 190402 Vyzva Fin710 kB [pdf]