Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
Logo

2.februára sa uskutočnilo úvodné stretnutie medzi partnermi

2. februára 2021 albánska sieť pre rozvoj vidieka odštartovala projekt:

Akadémia „Farm to Fork“ - V4 pre udržateľné poľnohospodárstvo v Albánsku, ktorého sme súčasťou

Účastníkmi akadémie bude 12 poľnohospodárov / malých agropodnikateľov z celého Albánska (mladí ľudia do 35 rokov)

Účastníkom projektu sa predstaví podnikateľský nápad, ktorý môže akadémia podporiť ako súčasť pilotných schém týkajúcich sa udržateľného poľnohospodárstva.

 Akadémia Farm to Fork poskytne v prvej fáze 3 školenia zamerané na zdokonalenie aplikovaných nápadov, ktoré majú byť podporené, v priebehu mesiacov február - marec 2021

Na konci marca budú účastníci vyzvaní, aby sa zúčastnili prezentácie, kde predstavia svoje nápady a tie budú zaradené do ,,súťaže,, kde budú tri podporené.

 V priebehu apríla budú podporené  3 nápady v hodnote až 1 000 EUR;

Šesťmesačný projekt financovaný z Medzinárodného vyšehradského fondu realizuje 5 mimovládnych organizácií s 3 národnými vidieckymi sieťami (Rrjeti Shqiptar per Zhvillim Rural - ANRD, OZ Vidiecky parlament na Slovensku;Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat) a 2 miestne akčné skupiny (@LGD Visla -Terra Culmensis; Českomoravský svaz zemědělských podnikateľů).

Projekt je spolufinancovaný vládami Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska prostredníctvom Vyšehradských grantov z Vyšehradského medzinárodného fondu.  Poslaním fondu je rozvíjať myšlienky udržateľnej regionálnej spolupráci v strednej Európe.

#VisegradFund#KickOffMeeting

 

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
25. 02. 2021  V4 projekt odštartovaný310 kB [docx]