Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk

Akadémia stredoeurópskych škôl, jedna z najväčších medzinárodných sietí škôl v regióne, otvára nový ročník súťaže cezhraničných školských projektov.

Milí priatelia.

Hľadáme slovenské školy do tejto medzinárodnej siete škôl! aces – Akadémia stredoeurópskych škôl, jedna z najväčších medzinárodných sietí škôl v regióne, otvára nový ročník súťaže cezhraničných školských projektov.

Hlavnou témou tohtoročnej výzvy na predkladanie cezhraničných školských projektov je rozmanitosť – kultúrna, náboženská, rozmanitosť  vyznania, veku, pohlavia a sexuálnej orientácie, atď.  Slovenské školy majú za úlohu nájsť si partnerskú školu v zahraničí a prihlásiť sa do súťaže s nápadom na spoločný projekt zameraný na rôzne aspekty rozmanitosti, ako napr. identita, diskriminácia, predsudky, iné postoje, normy a hodnoty, atď.

Veríme, že aktuálna téma osloví učiteľov a žiakov aspoň tak dobre ako v minulom ročníku, kedy sa zapojil rekordný počet škôl zo Slovenska. Doteraz v programe aces participovalo približne 23 000 žiakov a 3 000 učiteľov z 15 krajín Európy.

Pre vaše využitie si dovoľujem zaslať aj link na krátke video, ktoré pútavým spôsobom  opisuje program aces a jeho prínos pre žiakov, učiteľov i samotné školy: https://vimeo.com/41840896

V prípade otázok sme vám k dispozícii v agentúre, alebo prosím neváhajte kontaktovať priamo pani Danicu Lacovú, riaditeľku občianskeho združenia VČELÍ DOM (danica.lacova@vcelidom.sk, tel: 02/2086 2286).


S pozdravom a prianim pekného dňa.

Katarina Podracka

Managing Partner

getCLIENTS s.r.o.

Krasna 27

821 05 Bratislava, Slovakia

mobil:   +421 903 181 615

email:   podracka@getclients.sk

web:      www.getclients.sk

Priložené dokumenty

NázovVeľkosť a typ
  TS aces nova vyzva_2013_ 14240 kB [doc]