Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
index_

Iniciatíva Hont a jeho dejiny pracuje na vlastnom časopise.

 

    Vážení priatelia,

 

s veľkým potešením si Vám dovoľujem oznámiť, že iniciatíva Hont a jeho dejiny pracuje na vlastnom časopise. Každé tri mesiace sa spolu s odbornými a laickými bádateľmi budeme venovať zaujímavým témam z dejín, remesiel, či folklóru Hontu. Chýbať samozrejme nebude ani sekcia historická pamäť.

 

Prvé číslo máme takmer hotové a príprava ďalších dvoch je v plnom prúde. Pri tejto príležitosti si Vás priatelia dovoľujem požiadať o pomoc s vydaním prvých troch čísiel. S podporou dobrých ľudí sme vytvorili zbierku, v ktorej môžete ako prví získať nie len predplatné časopisu Hont a jeho dejiny, ale aj mnoho iných odmien, ktoré Vám postupne počas trvania zbierky priblížim. Zbierka prebieha na https://erikkoncz.blog.sme.sk/c/560343/hont-a-jeho-dejiny-casopis.html  

 

Nájdete tu aj ďalšie informácie, no azda tou hlavnou je, že základná odmena je predplatné nášho časopisu na celý rok 2021. Dôležité však je, že prvé číslo nášho časopisu bude možné získať len skrz túto zbierku. Celý obsah pripájam v prílohe, no grom prvého čísla sú témy: kováčske remeslo a šľachta v 18. a 19. storočí. Z odborných článkov určite zaujmú majetkové pomery hontianskej šľachty, ktoré nám spracoval Mgr. Tomáš Janura, PhD. zo HÚ SAV alebo Hontianske kasíno od regionálnej autorky Mgr. Lucii Bandziovej. 

 

Dôležité je priatelia, že od tejto zbierky závisí nie len tohtoročné vydávanie časopisu, ale aj to nadchádzajúce. Ak sa nám podarí vyzbierať sumu, ktorá kryje aspoň vydavateľské náklady na prvé tri čísla, tak budeme schopní časopis Hont a jeho deijny vydávať pravidelne a prinášať Vám kvalitné a zaujímavé články každé tri mesiace.

 

Za preposlanie správy o našom časopise a možnosti ho podporiť Vám vopred ďakujem.

Ďalšie informácie už čoskoro. 

 

Ďakujeme za podporu.  

S pozdravom

 

Bc. Erik Koncz                                      

zakladateľ

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
26. 04. 2021  Zbierka na časopis 72 kB [docx]