Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
i-600x315-fitMiddle

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) rozhodol


  Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO) rozhodol, že vo funkcii generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) naďalej ostáva Jaroslav Jánoš.

Víťaz minulotýždňového výberového rozhovoru Marián Bulla nastúpi počas mája na pozíciu výkonného riaditeľa.

Informoval o tom Daniel Hrežík, hovorca Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Hovorca pripomenul, že presne pred týždňom, 19. apríla, sa v sídle MPRV SR uskutočnili výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA. Prihlásených bolo 10 záujemcov. Pred 13-člennou odbornou výberovou komisiou sa predstavilo sedem uchádzačov, ktorí spĺňali predpísané kritériá. Najúspešnejším uchádzačom sa stal Marián Bulla.

Hrežík oznámil, že Marián Bulla bude počas mája poverený funkciou výkonného riaditeľa PPA. Predmetné riešenie poskytne podľa jeho slov kontinuitu fungovania PPA. "Táto kombinácia dáva najlepšie predpoklady pre to, aby agentúra, ktorá prechádza extrémne ťažkým obdobím, naplnila požiadavky podmienečnej akreditácie a vykročila na cestu konsolidovaného peňažného ústavu, spĺňajúceho najvyššie nároky farmárov i spoločnosti," uviedol Mičovský.

"Vzhľadom na rozsah a vážnosť situácie v súvislosti s PPA toto riešenie akceptujem," uviedol Bulla.

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
26. 04. 2021  V sídle MPRV SR uskutočnili výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA14 kB [docx]