Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
logo_final_polirural

Pozvanie na konferenciu

 Vážené dámy, vážení páni,

        

radi by sme Vás pozvali na pripravovanúkonferenciu k „Vízii pre atraktívnejší vidiek“, ďalej len „Vízia“, ktorá sa uskutoční prezenčnedňa 6. decembra 2021 na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitreza širokej účasti zainteresovaných vidieckych aktérov, vrátane zástupcov občianskej spoločnosti, pôdohospodárskych a potravinárskych organizácií, NR SR, SK8 a europoslancov. Konferenčná sála SPU v Nitre má v súlade s epidemiologickými opatreniami aktuálne kapacitu 100 miest, ktorú by sme radi naplnili.

 

Pozvaných rečníkov na zaujímavé témy nájdete v priloženom návrhu programu. 

Veľmi by sme ocenili Vašu osobnú účasť na konferencii, ako aj podporu nášho úsilia formouvyjadrenia Vášho názoru a odporúčaní k návrhu „Vízie“. Dokument sa formoval počas dvoch rokov v inkluzívnom a participatívnom procese v rámci výskumného projektu Horizont 2020 pod názvom „Kolaboratívny rozvoj politík pre budúcnosť vidieckych oblastí a ľudí na vidieku“, v skratke PoliRural (politiky pre vidiek).

Okrem jedinečných výziev predstavuje toto obdobie aj jedinečnú príležitosť na prehodnotenie súčasných systémov a ich nové nastavenie smerom k trvalej udržateľnosti a odolnosti voči budúcim možným otrasom a šokom. Tešíme sa na osobné stretnutie a diskusiu s Vami pri spoločnom nastavovaní podpory tejto vízie budúcnosti nášho vidieka.


Víziu si môžete prečítať na

https://atraktivnyvidiek.sk/vizia-pre-atraktivny-vidiek


S úctou,

 

prof. Ing. Zuzana Palková, PhD., Slovenská poľnohospodárska univerzita

za partnerov Mesto Nitra, Vidiecky parlament na Slovensku, Agroinštitút, š.p.

 

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
22. 11. 2021  Pozvánka_ aj_link_na prihlasenie3 439 kB [docx]