Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk

Súťaž o najkrajší chotár 2019

Poľnohospodárstvo nie je len o číslach… produkcia, úroda, úžitkovosť, finančná efektivita... skôr naopak! Poľnohospodárstvo musí mať človek v srdci.

Ak okoloidúci vidí, že zvieratá sú zdravé, čisté a spokojné, dvor uprataný, okraje polí bez burinovej húštiny a ľudia robia svoju prácu s láskou a starostlivo, je to znak dobrého hospodára. Ak navyše využíva moderné prístupy, ale dokáže zachovať regionálne chute a tradície, je to bod k dobru.

A práve takíto dobrí hospodári v našej krajine nás zaujímajú!

Pretože si zaslúžia nielen pochvalu, ale najmä našu vďaku a ocenenie ich tvrdej práce, fantázie a lásky, ktorú dávajú do svojej práce – svojho poslania.

Táto súťaž, ktorú organizuje Klub poľnohospodárskych novinárov (KPN) pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a v partnerstve so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, bude verejne vyhodnotená v rámci gala večera súťaže TOP AGRO v druhej polovici októbra 2019 a víťazi v každej kategórii získajú aj vecné ocenenie. V roku 2018 si palmu víťazstva odniesli Gazdovský dvor Branovo, Gazdovstvo Uhliská a Farma Veles Háj.

Do súťaže sa môžu zapojiť fyzické a právnické osoby podnikajúce v poľnohospodárskej prvovýrobe na území Slovenskej republiky. Ako postupovať?

-          Vyplňte a zašliteprihláškupodľa inštrukciíčo najskôr. Nájdete ju na stiahnutie na internetových stránkach polnoinfo.sk a topagro.sk. 

-          Súťaží sa v dvoch kategóriách –malé farmy(do 500 ha) aveľké farmy(nad 500 ha). Závisí to od výmery, ktorú obhospodarujete.

-          Organizátori Vám e-mailom oznámia, resp. dohodnú termín návštevy na vašej farme. Prehliadka  podnikov bude v júni -  júli 2019.

-          Chotáre bude hodnotiť odborná komisia zložená z praktických zástupcov štátnych, mimovládnych a odborných poľnohospodárskych inštitúcií. Najviac v počte 8 ľudí (dve autá).

-          Najlepšie bude ak  svoju farmu ukážete a predstavíte osobne, prípadne určíte zodpovedného zástupcu, ktorý môže venovať návšteve hodnotiacej komisie 2 - 3 hodiny počas dňa.Ak sa rátate medzi dobrých hospodárov, a máte čo ukázať, čím sa pochváliť, chcete sa zviditeľniť, neváhajte a prihláste sa do 19.ročníka súťaže „O najkrajší chotár roka 2019“ čo najskôr!

Kontakt: Soňa Ludvighová, sona.ludvighova@gmail.com, 0911/633 944. 

Vidiecky parlament  na Slovensku je členom hodnotiacej komisie  súťaže o najkrajší chotár. 

Prihláška aj s krátkym popisom :http://www.topagro.sk/index.php/najkrajsi-chotar

Prihlášku nájdete aj pod článkom.


Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
15. 04. 2019  chotar_prihlaska_201937 kB [doc]
15. 04. 2019  info_chotar_201916 kB [docx]