Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk

V Banskej Bystrici už 14. ročník Klubov náhradných rodín.

Pozývame vás zažiť dobrodružstvo spoločného pozerania filmu a vzájomného obohacovania sa rôznorodými názormi. Poďte s nami vytvoriť komunitu nadšencov tematických filmov, ktoré nám môžu pomôcť vidieť nevidené, počuť nepočuté, povedať nevypovedané a priblížiť (ne)tušené... Od októbra začína v Banskej Bystrici už 14. ročník Klubov náhradných rodín. Tento klubový rok (od októbra 2011 do júna 2012) sa priestory Centra Návrat na Dolnej 9 vždy tretí piatok v mesiaci premenia na komorné kino, v ktorom sa začnú premietať filmy o deťoch, náhradnom rodičovstve, výchove, ale aj živote. Filmové kluby Návratu budú otvorené pre všetkých, ktorým sú tieto témy blízke - záujemcovia o pestúnstvo, či adopciu, pestúnski, adoptívni rodičia, študenti, rodičia, profesionáli, sympatizanti. Po každom filme bude nasledovať diskusia s prizvaným odborníkom.

Filmy boli vybraté tak, aby si mohli prísť na svoje začínajúci náhradní rodičia, i tí skúsenejší, ale aj tí, ktorých táto téma zaujíma ako laikov alebo profesionálov. Filmy sú premietané  výhradne pre vzdelávacie a osvetové účely a nie sú určené širokej verejnosti.

Kluby náhradných rodín sú už viac než 13 rokov odbornou a podpornou službou Návratu pre náhradné rodiny a sú organizované ako služby vnímavé k potrebám rodín s deťmi, to znamená, že dospelí môžu prísť na klub s deťmi, pre ktoré je v čase premietania filmu pripravený skupinový program. Vzhľadom k našim priestorovým a ľudským kapacitám  vieme zabezpečiť tento program pre deti do 14 rokov. Účasť odporúčame ohlásiť aspoň dva dni vopred.

Súčasťou tohto ročníka Klubov je aj vydanie limitovanej série preukazov filmového klubu Návratu v Banskej Bystrici s originálnymi výrokmi mladých ľudí, ktorí vyrástli v pestúnskych a adoptívnych rodinách.

Kúpou originálneho filmového preukazu (v hodnote 9,- €) podporíte činnosť Klubov Návratu, ktoré už od roku 1997 prinášajú v Banskej Bystrici bezpečný priestor a zázemie pre náhradné rodiny a všetkých sympatizantov tejto témy.

Priložené dokumenty

NázovVeľkosť a typ
  Filmove_kluby_nahradnych_rodn_2011_1115 kB [doc]