Vitajte na stránke Vidieckeho parlamentu Slovenska
  • 0915 446 538
  • vipa@vipa.sk
logo_final_polirural

Zatraktívnenie vidieka pre život, prácu a investície

Veríme, že Vašu pracovná vyťaženosť je maximálna a len pre nedostatok času  ste sa zatiaľ nezapojili.  Sme si vedomí, že Vás čas je vzácny, ale aj napriek tomu pevne veríme, že si ho dokážete nájsť  a venujete ho budúcnosti slovenského vidieka.

V prílohe posielame  informáciu, vyberte si  z dvoch možností ako vyjadríte  svoj názor:

1.      možnosť  v prílohe „Priority vidieka „

2.      možnosť  v prílohe pdf – mapovanie priorit RV + priority k pdf


              Dobrý deň prajem, pani starostka, pán starosta, pani predsedníčka, pán predseda, pani manažérka, pán manažér a štatutári organizácií ...


téme zatraktívnenia vidieka pre život, prácu a investície na celom Slovensku  sa venuje prebiehajúci výskumný projektu EÚ –  PoliRural, čo je skrátený názov pre kolaboratívny rozvoj politík pre budúcnosť vidieckych oblastí a ľudí na vidieku. Lídrom projektu je Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre s ktorým spolupracuje mesto Nitra, OZ Vidiecky parlament Slovenska a  Agroinštitút š.p. Tento medzinárodný  projekt je realizovaný cez výskumný a inovačný program EÚ - Horizont 2020. Odštartovali sme v júni 2O19.


Projekt je realizovaný inkluzívnym spôsobom za účasti vidieckych populácií, výskumníkov, tvorcov politík, expertov, MVO, súkromného sektoru atď.   Ide o prípravu na nový model spolurozhodovania do budúcnosti, ktorý prichádza s reformou SPP.

Naším cieľom je zapojiť všetkých zainteresovaných aktérov do procesu tvorby politík pre vidiek, preto sme vás radi požiadali o spoluprácu na projekte Polirural.


V prílohe Vám posielame dokument, prostredníctvom ktoré nám pomôžete nájsť priority Slovenska v rozvoji vidieka. Väčšina otázok je krúžkovacích a nemalo by Vám to zabrať viac ako 40 minút Vášho času.


Budeme radi aj za prípadné návrhy na doplnenie a úpravu jednotlivých a priorít a ich prioritných tém.Termín na spätné zaslanie je do 7. mája 2020.

V prípade otázok ma prosím neváhajte kontaktovať emailom:  vipa@vipa.sk, mbehanovska@stonline.sk, 0915 446 538


viac  informácií nájdete  na web stránke  http://polirural.eu/.


s vďakou za tím VIPA SK

Prajem príjemný deň

Ing. Mária Behanovská                                                            

predsedníčka

Priložené dokumenty

DátumNázovVeľkosť a typ
04. 05. 2020  Mapovanie priorít rozvoja vidieka2178 kB [pdf]
04. 05. 2020  Mapovanie priorít rozvoja vidieka2 3133 kB [pdf]
04. 05. 2020  Mapovanie priorít rozvoja vidieka22220 kB [pdf]
04. 05. 2020  Priority rozvoja vidieka_ k pdf127 kB [docx]
04. 05. 2020  Priority rozvoja vidieka_ ok135 kB [docx]